Kiedy Wilk był jeszcze szczenięciem, okrutnie niuchnął dymu z pszczelarskiego podkurzacza u Babci (swojej, a nie tej, którą połknął przed wizytą Czerwonego Kapturka). Przez długi czas nic się nie działo, ale w końcu dym dał znać o sobie i Wilk założył własną pasiekę Roku Pańskiego 2007. Od tej pory może węszyć z podkurzacza do woli. Skutkiem ubocznym produkuje sporo miodu, pyłku pszczelego i propolisu. Karmi chętnie tymi dobrociami swoje cztery szczenięta (aktualizacja 2019 r.: 5 szczeniąt) i swą waderę – samicę (żonę) Wilka (aktualizacja 2021 r.: nadal ta sama!). Dzięki czemu wszyscy chowają się zdrowo, a okoliczne pastwiska są bezpieczne, gdyż drapieżniki są najedzone. Dlatego tym większą zagadką jest, dlaczego na łąkach nie pasą się żadne owce (aktualizacja 2021 r.: w granicach własnego terytorium łownego jest 6 owiec) ?

Wilk mieszka i obwozi pasiekę po Świętej Warmii, pięknej i nieskażonej krainie, święconym katolickim władaniem, która wydała niejedne wspaniałe ow(o)ce.

Warmia

Warmia

To tutaj lipy rosną najgęściej w przydrożnych alejach, zlewając ku nozdrzom nektary zniewalające zapachem, lasy obfitują w dzikie maliny, majowe łąki zażółca mniszek i wszelkie drobne kwiecie, głogi bieleją nad ruczajami, kwitnące wierzby zalegają dolinę Łyny jak puchowa kołdra grzejąca się w kwietniowym słońcu, a gryka wybiela wzgórza po horyzont. A gdy już zacznie czerwienić się nasionami, Wilk szykuje pszczoły do zimowli. I tu o polskość walczył dzielny lud Brąswałdu, Gietrzwałdu…

Wilk dogląda osobiście swojej Pasieki. Każdego ula, każdą pszczołę, każdego trutnia, słoik miodu. Chowa pszczoły naturalnie, niepokojąc przeglądami uli  bardzo rzadko, jak najbliżej warunkom, w których żyły dziko przez wieki wieków. Stąd sam zbudował ule z pojedynczej sosnowej deski, nie zabezpieczając ich żadnymi środkami chemicznymi. Dzięki temu owady mają się jak u siebie w dziupli. Wilka ciągle coś niepokoi i wciąż rozwija swoją Pasiekę. To najprawdopodobniej pasja. Obecnie pasieka liczy ponad 250 rodzin pszczelich, posiada doskonałe zaplecze infrastrukturalne. Poza produktami pszczelimi prowadzi działania edukacyjne, popularyzatorskie, a na rzecz Pszczelarium pasieki miejskie.
Miej pewność, świadczoną głową Wilka, że to co kupisz, pochodzi wprost z jego rąk i jest to dobre.
Czasami, by przestraszyć swoje szczenięta, Wilk przebiera się za człowieka.

Pozdrawiam. Jakub Wilk.

Wilk w ludzkiej skórze

Wilk w ludzkiej skórze