Wiedza

Wiedza z najuczeńszych xiąg spisana czasami dawnemi y obecnemy fortelem lecz cnym przez Wilka z mozołem zebrana a za tem by każden żak na skutek educationem otwarłszy oczy zdumione zanim zdąży mrugnąć i oralium swe rozdziawione zawrzeć zdołał zmieścić w nim łapczywie miodu krupca miary pokaźne chochlą kładzione tudzież gulgołami wydudnione na przypadek patoki a wszystko z atencyą maksimum czynione by język za smakiem precyoza podążywszy do żołądka nie zaznał tamże spoczynku wiecznego choć umrzeć by łacno z rozanielonym podniebieniem bo to y ku niebiosom duszy człowieczey zawszeć bliżey y ciału zmartwychpowstałemu ambrozya umili żywot chwalebnie w najgorszem precedens choćby niczem mizerykordya słodząca ogień czyśćcowy za przyczyną św. Ambrożego patrona pszczelarzy wyproszony w zamian ognia wiecznego.

O pszczołach, miodzie, pyłku, pierzdze, propolisie, wosku, mleczku pszczelim, jadzie pszczelim, powietrzu ulowym, apiterapii.

Apiterapia wg prof. Ryszarda Czarneckiego

prof. Ryszard Czarnecki, apiterapia, pyłek pszczeli, propolis, miód

Usłyszymy m. in. o zdrowotnych i odżywczych właściwościach miodu, propolisu, zbawiennych wręcz właściwościach pyłku pszczelego (i pierzgi, która jest pyłkiem pszcz... więcej